Rozjaśniacz do włosów jest kosmetykiem, który od dłuższego czasu cieszy się wielką popularnością. To właśnie dzięki niemu – jak sama nazwa wskazuje – włosy mogą stać się jaśniejsze o kilka tonów. Aby tak się jednak mogło stać, należy dobrać odpowiedni kosmetyk. Do wyboru są różne rozjaśniacze. Zarówno takie, które można samodzielnie zakupić, do domowego użytku, jak również te, które polecane są przez profesjonalnych stylistów. Czas bliżej przyjrzeć się rozjaśniaczom do włosów.
Różne rozjaśniacze do włosów
Z uwagą należy podejść do wyboru takich kosmetyków, aby zyskać pewność co do tego, że bazuje się na profesjonalnych kosmetykach, które nie są w stanie wyrządzić włosom zbyt dużej krzywdy, osłabiając ich strukturę. Często można spotkać się z poleceniem, że profesjonalny rozjaśniacz do włosów to ten, który występuje w proszku. by taki produkt był gotowy do użycia, należy zmieszać go z odpowiednim aktywatorem. Tylko dzięki temu będzie można taki kosmetyk nałożyć na włosy, uzyskując tym samym pożądany efekt. W sklepach można otrzymać rozjaśniacze w żelu, kremie lub nawet w płynie, ale ich do grupy profesjonalnych kosmetyków raczej się nie zalicza.
O czym nie można zapomnieć?
Prawdą jest to, że każdy rozjaśniacz do włosów w jakiś sposób wpływa na strukturę włosa. W mniejszy lub większy sposób. Kwestia tylko prawidłowego wykonania etapu rozjaśniania, aby każda osoba wiedziała, że już na wstępie nie będzie w stanie spalić swoich włosów. Ważne jest to, aby do rozjaśniania włosów podejść w sposób wieloetapowy. W szczególności, jeżeli brunetka ma w planach przejść do czystego blondu. Nie uzyska się tego na jeden raz, ponieważ struktura włosa zostanie zbyt mocno osłabiona. Jeżeli ktoś nie wie, jak takie rozjaśniacze do włosów stosować, lepiej zaufać profesjonalnej fryzjerce, która doskonale będzie wiedzieć, jak z takim zadaniem ma sobie poradzić.
Próba uczuleniowa
W związku z tym, że każdy rozjaśniacz do włosów to bardzo silny kosmetyk, należy przeprowadzić próbę uczuleniową. Nawet w przypadku takich osób, które do tej pory nie miały do czynienia z żadnymi reakcjami alergicznymi. Nic nie szkodzi, aby w zgięciu łokcia sprawdzić, czy rozjaśniacz nie wywoła żadnej reakcji uczuleniowej. Taką próbę należy wykonać dla własnego bezpieczeństwa. W szczególności, że w tym przypadku ma się do czynienia z naprawdę małą powierzchnią skóry. Jeżeli w danym miejscu wystąpi niepożądana reakcja, która objawiać się będzie m.in. wysypką, to lepiej poszukać innego rozjaśniacza do włosów.